Пільги

Щоб отримати пільги для категорій, які визначені в Порядку та умовами Постанови № 975, потрібно написати заяву та надати відповідні документи, що підтверджують право на її отримання. Написання заяви та подання документів здійснюється в Адміністрації студентського містечка за адресом: вулиця Львівська, 1, кабінет 14 (будівля першого гуртожитку).

Особи, які навчаються у закладах вищої освіти, мають право на забезпечення гуртожитком на строк навчання у порядку, встановленому законодавством відповідно до статті 62 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII.

Проживання у гуртожитках є платною послугою відповідно до підпункту 3 пункту 7 Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 року № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами освіти, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності» (далі — Постанова № 796).

Пільги для деякої категорії осіб із числа студентського колективу

1) Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають право на проживання в гуртожитку на безоплатній основі відповідно до абзацу 2 пункту 1 Постанови № 796.

2) Студенти денної форми навчання (без урахування контрактного чи бюджетного місця навчання) мають право на отримання державної цільової підтримки на покриття плати за проживання згідно з постановою від 23.11.2016 року № 975 «Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти» (далі — Постанова № 975). Згідно даної постанови держава покриває плату за проживання у розмірі 100% та 50% залежно від пільгової категорії, які визначені в «Порядку та умови» даної постанови в пункті 1 підпунктах 1-6.

Згідно Порядку та умов Постанови № 975 визначення наступні пільгові категорії

  • Особи, визнані учасниками бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, постраждалі учасники Революції Гідності відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
  • Діти осіб, визнаних учасниками бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, постраждалі учасники Революції Гідності відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
  • Діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях.
  • Діти осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, а також діти осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності.
  • Діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.
  • Діти, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення.

ЗАУВАЖЕННЯ: дані категорії та умови отримання державної цільової підтримки можуть зазнавати змін, тому рекомендуємо ознайомлюватися із Постановою № 975.

Особи визначені у пунктах 2-6 Постанова № 975 мають право на отримання пільги не довше, ніж до досягнення ними 23 років.

Особи визначені у підпункті 5 пункту 1 Постанови № 975 додатковою умовою є не отримання соціальної допомоги.

Особи визначені у підпункті 6 пункту 1 Постанови № 975 населенні пункти на лінії зіткнення визначаються Розпорядженням КМУ від 07.11.2014 року № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування».

ЗАУВАЖЕННЯ: подача документів в приймальну комісію, адміністрацію деканату (для переведення на бюджетне місце навчання чи на отримання соціальної стипендії) не являється умовою отримання пільги за проживання.